Kāpēc jāsniedz BISā dokumenti?

Ja plāno būvēt šķūnīti, garāžu, siltumnīcu, nojumi, vasaras māju, dārza māju vai jebkādu citu ēku ar apbūves laukumu līdz 60 m2, Tev BISā (Būvniecības informācijas sistēmā) ir jāiesniedz attiecīgie dokumenti, lai saņemtu atļauju būvēšanai. Pēc būvdarbu pabeigšanas ir jāizdara atzīme par darbu pabeigšanu, lai būvinspektors var veikt apsekošanu, zemes dienesta pārstāvis- veikt uzmērīšanu un sagatavot jaunu inventarizācijas lietu.

Jā! Protams- daudziem ir šķūnīši un citas palīgēkas, kas nav saskaņotas un ir uzbūvētas tāpat vien. Kamēr nav plānots īpašumu tirgot, vai kamēr apsekošanas laikā šāda ēka netiek pamanīta, neviens virsū neskries. Bet, ja kādreiz gadās, ka kāds kaimiņš noziņo, vai apsekošana notiek blakus īpašumā un būvinspektors šo patvaļīgo būvniecību pamana, tad tāpat kādreiz nāksies iet cauri šim, dokumentu sakārtošanas, procesam.

Maldīgs ir uzskats, ka lētāk ir samaksāt sodu, nekā sākt visu no pareizā gala. Būvvalde sodus neliek. Dokumentu sakārtošanas procesā ir jāsamaksā pašvaldības nodeva par ieceres izskatīšanu. Taču, patvaļīgas būvniecības gadījumos, šai nodevai mēdz piemērot koeficientu x3. Tā kā, legalizējot ēku, izmaksas var sanākt lielākas nekā darot visu no pareizā gala.