Mēbeļu projektēšana.

Par mēbeļu projektēšanu.

Reizēm izdomāt pašam sev mēbeli ir grūtāk nekā palīdzēt to izdarīt citiem. Ir daudz vēlmes, vajadzības, idejas un beidzot ir pilna galva un nav nekā. Tāpēc noder speciālista vai drauga padoms. Šodien ir ļoti plaša materiālu, furnitūras un sadzīves tehnikas izvēle un nav grūti apjukt.

Projektējot mēbeli ir jāņem vērā ļoti daudz un dažādas nianses. Piemēram virtuvē: materiāla izvēle, tonis (dekors), furnitūra- atvilktnes, izvelkami grozi vai durtiņas grīdas skapjiem, veramas vai paceļamas durtiņas sienas skapjiem, apgaismojums, sadzīves tehnika, izvietojums. Sienas noformējums starp darba virsmu un sienas skapjiem- flīzes, stikla panelis- matēts, apdrukāts vai caurspīdīgs, plastikāta panelis, sienas linolejs u.c. Kādu darba virsmu izvēlēties- plastikātu, koku, mākslīgu akmeni vai dabīgu akmeni, metālu u.t.t. Nu tas tā- ieskatam. Tādēļ esmu es- mēbeļu projektētāja un varu palīdzēt.

Gribu piebilst, ka projektētām mēbelēm nav cenas par tekošo metru. Nav standarta moduļu sistēmas (vismaz es ar tādām nestrādāju). Mēbele tiek projektēta katram individuāli un arī cena tiek skaitīta katrai mēbelei atsevišķi. Ja projektēšanas gaitā mainās materiāls vai furnitūra- mainās arī cena, tāpēc rēķināšana notiek jau pie praktiski pabeigta projekta.

Cenu aptaujas gadījumā varu sarēķināt aptuvenu cenu, ja ir iedota skice. Kaut ar roku zīmēta uz burtnīcas lapas un ar pieliktiem vēlamajiem izmēriem. Tikai atkal jārēķinās, ka jautāšu par furnitūru vai atvēlēto budžetu. Tas, manuprāt, ir vēl viens jautājums par ko nevajadzētu kaunēties. Ir taču ļoti vienkārši, ja pie manis atnāk cilvēks un saka: "Man ir ... Eiro un es gribu šādu virtuvi. Vai sanāk?" Tad varam sākt domāt kā par esošo naudu iegūt vislabāko.

Projektējot mēbeli klients samaksā projektēšanas maksu, kas ir atalgojums par manu darbu un laiku. Jāpiebilst, ka pirmā virtuves projekta skice kādreiz aizņem līdz pat 4-5 stundām. Ir jāuzzīmē telpa, logi, durvis, jāatzīmē elektrības izvadu, rozešu vietas un citas komunikācijas, lai mēbeli varētu projektēt pareizi un galu galā arī uzstādīt. Pašai gan ražotnes nav, bet ir meistars ar kuru pēdējo piecu gadu gaitā ir bijusi veiksmīga sadarbība un vienmēr piedāvāju viņa pakalpojumus. Ja pašiem ir zināms savs meistars/ražotājs, tad izsniedzu sagatavotu mēbeļu projektu ar pilnu pasūtījuma aprakstu, lai meistariem būtu pēc iespējas vieglāk mēbeli izgatavot.


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.