Mēbeļu projektēšana.

Kā tiek izstrādāts mēbeļu projekts.

Parasti mēbeļu projektēšana sākas ar tikšanos objektā. Tad es pirmo reizi veicu mērījumus, sabildēju telpu pirms pārmaiņām. Parasti klientiem patīk apskatīt "pirms" un "pēc" bildes. Ja pasūtītājam nav iebildumu, tad publicēju tās šajā sadaļā (zemāk galerija) un Facebook lapā. Mērīšanas laikā uzklausu klientu vajadzības, vēlmes, idejas. Kas patīk, kas nepatīk, kādu gala iznākumu gribētos redzēt. Izrunājam dažādas tehniskas detaļas- vai tiks veikts remonts, vai tiks mainītas komunikāciju atrašanās vietas un tamlīdzīgi. Atbildu uz jautājumiem, vienojamies par nākamo tikšanās reizi, kad jau varēšu piedāvāt pirmo projekta versiju. Šī tikšanās parasti ilgst stundu. Tas atkarīgs no objekta apjoma un mūsu "pļāpīguma".

Pie vidēji normālas slodzes nākamā tikšanās ir pēc nedēļas. Tas ir laiks ko apdomājos, strādāju ar idejām, risinājumiem. Notiek radošais process. Ja mēbele ir neliela vai tas ir kaut kas konkrēts, jau klientam zināms, tad atliek to uzzīmēt programmā un tiekamies ātrāk. 

Tiekoties stāstu, rādu- prezentēju padarīto. Domājam kopīgi. Kas ir labi, ko vajag mainīt. Skatāmies mēbeļu materiālus, lai nākamo piedāvājumu varu gatavot jau vēlamajos toņos. Vajadzības gadījumā pieskaņojam sienu toni un konsultēju par grīdas materiālu. Otro un nākamās projekta versijas (reizēm tās ir pat piecas) sūtu elektroniski, jo ir radies priekšstats par telpu un mēbeles novietojumu un pietiek ar attēliem, lai saprastu izmaiņas. 

Ja telpā tiek veikts remonts- tad pie pelēkas apdares, vai, kad vairs nemainās telpas izmēri, vajadzīga pārmērīšana. To daru es vai meistars, kurš izgatavos mēbeli. Šī daļa parasti attiecas uz iebūvētām mēbelēm- virtuvēm, garderobēm, skapjiem. Lai pie uzstādīšanas nebūtu pārsteigumu par sienu taisnumu vai leņķiem telpas stūros. Gribu piebilst, ka neapšaubu meistaru darba kvalitāti, bet praksē pierādījies, ka perfekti taisnas sienas un stūri ir ļoti reta parādība. Tas atkarīgs no telpas uzbūves, kad ēka celta un tā tālāk. No pārmērīšanas atkarīgs arī vizuālais gala rezultāts.

Kad ir saskaņota projekta galējā versija, veicu cenu aprēķinu. Sagatavoju pasūtījuma aprakstu kurā ietilpst telpas kopskats ar mēbeli, mēbeles izmēri, materiālu uzskaitījums, izmantotā furnitūra un aksesuāri. Ja tas ir virtuves mēbeļu projekts, tad varu sagatavot arī sadzīves tehnikas piedāvājumu.

Runājot par sadzīves tehniku.

Jau no 2006.gada sadarbojos ar ražotāju salonu "Elementi" Rīgā. Caur mani var pasūtīt viņu piedāvāto sadzīves tehniku un santehniku. Tā kā piedāvājumu sagatavoju katram individuāli un neesmu vairumtirgotājs, manas cenas ir augstākas nekā interneta veikalos, taču tajās ir iekļauta tehnikas piegāde un iebūvēšana. Tādā gadījumā klientam tiek nodrošināts pilns serviss. Kopā ar mēbeļu uzstādīšanu tiek iebūvēta un pieslēgta arī tehnika. Pašam atliek tikai "apdzīvot".

Protams, par tehnikas iegādi tiek izrakstīta pavadzīme un tā kalpo kā garantijas talons.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.