Projekta izstrādes process.

Kā jau minēju iepriekšējā sadaļā- klienti pie manis vēršas dažādās celtniecības darbu vai remonta stadijās. Līdz ar to atkarīgs arī tas, kas Tev no manis vajadzīgs un kāda ir darbu secība. Šeit aprakstīšu projekta norisi, kādā tam būtu jānotiek.

Mērīšana

Vienmēr ir vieglāk strādāt, ja esmu bijusi uz vietas. Pat, ja tās ir tikai sienas. Ir uztverams telpas apjoms, plānojums un debespuses. Var jau sākt ar projekta plānu un zīmēt pēc tā, bet nereti gadās, kad aizbraucot klātienē "prasās" ,tomēr, plānot savādāk. Vienmēr sabildēju objektu, lai strādājot būtu kur "uzmest aci", ja kaut kas piemirsies. Mērīšanas ilgums atkarīgs no telpas izmēra un sarežģītības. Piemēram virtuves mērīšana parasti aizņem stundu. Mēru visu, kas ir ko mērīt. Bez telpas gabarītiem, man nepieciešams arī logu un durvju novietojums, ailu augstums, palodžu augstums, rozešu, slēdžu un citu komunikāciju novietojums. Pat, ja tas vēlāk tiks mainīts, visu jāņem vērā. Vienmēr var pārdomā, kaut ko saglabāt un tamlīdzīgi. Šis ir brīdis, kad vari izstāstīt, kādas ir vēlmes telpu iekārtojot, kas paredzēts, ko gribētos, kas patīk un, kas nē.

Mērīšanas brīdī mums vajadzētu vienoties par pakalpojuma veidu. Vai tas būs pilns projekts, mēbeļu projekts vai konsultācijas? Atkarībā no darba apjoma, pēc mērīšanas veikšu aprēķinus un iesniegšu darba izmaksu tāmi. Ja cena ir pieņemama, tad sagatavoju pakalpojuma līgumu, rakstu avansa rēķinu un sāku darbu pie projekta. Lūgums pirms tam iepazīties ar darbu izmaksām, lai saņemot rēķinu nav neērta situācija nevienam no mums.


Pirmais piedāvājums.

Pēc mērīšanas vienojamies cik ilgā laikā sagatavošu pirmo piedāvājumu. Tas atkarīgs no manas noslogotības, šī projekta apjoma un specifikas. Parasti tas aizņem 1-2 nedēļas. Kā jau minēju citās sadaļās- interjera projekta izstrāde ir laikietilpīgs process. Jārēķinās, vismaz, ar mēnesi , vienas telpas pilnai izstrādei. Es tomēr plānoju telpu vairākiem gadiem vai gadu desmitiem, to nevar izdarīt 3 dienās. Un gandrīz nekad, nav tā, ka strādāju tikai ar vienu projektu. Ir arī citi darbi, kam jāvelta laiks. Tātad, pirmais piedāvājums, vidēji, divās nedēļās. 

Pa šo laiku gaidu bildes ar idejām, stiliem, krāsām. Šis ir brīdis, kad aicinu vakaros "pasēdēt telefonā" un izpētīt, kas pašiem patīk un atsūtīt man. Kad skices gatavas, aicinu uz tikšanos "Dizaina Darbnīcā". Pirmo reizi atrādot ieceri visērtāk ir tikties klātienē, lai varu pastāstīt, kas, kā un kāpēc. Izrunājam, kas patīk un paliek, ko mainām, atbildu uz visiem jautājumiem, pierakstu veicamās korekcijas.

Neatkarīgi no tā vai tiek būvēta māja vai veikts kosmētiskais remonts, vispirms ir jāizstrādā plānojums. Kur un kas telpā atradīsies. No tā atkarīgs elektrības rozešu, slēdžu, apgaismojuma, kanalizācijas, ūdens izvadu utt. novietojums. Tāpēc vispirms izstrādājam plānojumu. 

Korekcijas un otrais piedāvājums.

Šinī posmā jau varam sadarboties un komunicēt elektroniski. Veicu korekcijas, saskaņojam telpas iekārtojumu un sūtu bildes e-pastā vai WhatsAppā. Atkarībā no tā, cik ātrā laikā sagaidu atbildi, varu turpināt darbu. Arī Tev vajag laiku apdomāt, saprast, pakonsultēties ar ģimeni vai meistariem. Tas parasti nenotiek vienā dienā. Tālāk sagatavoju elektrības un citu komunikāciju atrašanās vietas ar izmēriem, ko izsniegt meistariem. Kamēr meistari darbojas, varam pāriet pie apdares materiāliem. Jāpiemin, ka gandrīz nekad, nepietiek ar diviem piedāvājumiem. Kamēr saskaņojam izvietojumu var paiet vēl pāris mēneši.

Apdares materiāli un to apjoms.

Šinī posmā plānojam kādas būs sienas, grīdas, griesti. Varam braukt uz veikaliem un izvēlēties kopīgi. Tas arī ir visproduktīvākais risinājums. Varu meklēt arī interneta veikalos piemērotākos variantus un sūtīt elektroniski, bet tas aizņem vairāk laika un reti, kad datora ekrānā redzama materiāla patiesā krāsa un faktūra. Kad materiāli izvēlēti, sarēķinu un iesniedzu vajadzīgo apjomu un plānotās izmaksas. Tas viss ietilpst pilnā interjera projektā. Tev atliek tikai pasūtīt, vai nopirkt vajadzīgo krāsas, tapešu, flīžu, parketa u.c. daudzumu vai iedot tāmi meistaram/projekta vadītājam, ja pirkumus neveic pats. Nepieciešamības gadījumā, par papildus samaksu, varu pasūtīt visu vajadzīgo un noorganizēt piegādi uz objektu. Tev atliks tikai apmaksāt rēķinus.

Mēbeles un aksesuāri.

Tagad, kad izmēri vairs nemainās un ir gatava pelēkā apdare, ir laiks sūtīt izgatavošanai mēbeles pēc pasūtījuma- virtuvi, iebūvētu skapi, "sekciju" vai TV plauktu, grāmatu plauktus vai, kas nu paredzēts. Pasūtījuma mēbeļu izgatavošana parasti aizņem 6-7 nedēļas, tādēļ, tas jādara laicīgi, lai uz ievākšanās brīdi, viss jau būtu uzstādīts.

Šajā posmā meistari krāso, flīzē, ieklāj grīdu. Mums ir laiks sameklēt īstās mēbeles, apgaismojumu un aksesuārus. Mans darbs ir, ar interneta palīdzību, meklēt tavam budžetam, stilam un vajadzībām atbilstošas mēbeles, apgaismojumu, paklājus, aizkarus vai žalūzijas un citus aksesuārus. Arī šis projekta posms aizņem daudz laika. Piedāvājums mūsdienās ir tik liels, ka, lai atrastu, piemēram, 4-5 atbilstošākos griestu apgaismojuma variantus, var paiet pat visa diena. 

Sūtu sagatavotus piedāvājumus- Tu izvēlies tīkamāko. Izvēlētās preces apvienoju kopīgā tāmē, pēc kuras attiecīgajā brīdī pasūti vajadzīgo. Ne vienmēr  visu vajag pirkt vienlaicīgi. Ir lietas, kas nepieciešamas uzreiz un ir lietas, kas telpā ir plānotas, bet var pirkt vēlāk. Mēs saplānojam un izdomājam visu, kā gribētos un pēc vislabākās sirdsapziņas, bet ir gadījumi, kad palietojot telpu kādu laiku, vajadzības mainās. Izrādās, ka bez kāda priekšmeta tomēr var iztikt, bet galdu vai kumodi gribas lielāku, jo mantu ir vairāk un tamlīdzīgi. Visu dzīvi saplānot nevar.

Nu jau projekts, praktiski, ir pabeigts. Reizēm, klienti, vēl paši ierauga lietas, kas iepatīkas un zvana vai sūta bildes apstiprinājumam, ka derēs. Kādu gleznu vai bildi no privātās kolekcijas. Taču līdz ar mēbeļu un aksesuāru iegādi, arī telpas iekārtošana ir pabeigta. Šajā brīdī klients veic samaksu par manu darbu. 

Paldies par sadarbību un uz tikšanos!

Cenas un samaksas kārtību skati nākamajā sadaļā.